Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівський медичний фаховий коледж післядипломної освіти"

Сімейні медики Львівщини пройдуть тренінги з профілактики серцево-судинних захворювань і цукрового діабету.

       У Львівській області з квітня цього року реалізується міжнародний проект Європейського бюро Всесвітньої організації охорони здоров‘я та  Швейцарського агентства з розвитку і співробітництва, а також Міністерства охорони здоров‘я України «Неінфекційні захворювання: профілактика і зміцнення здоров‘я в Україні» («Проект НІЗ»). Актуальність проблеми з неінфекційними захворюваннями для України – беззаперечна. Адже смерність від НІЗ в Україні є однією з найвищих в Європейському регіону ВООЗ і складає 86% від усіх причин смертності в рік.

       Серед головних завдань Проекту НІЗ – впровадження тренінгових програм для лікарів та медичних сестер сімейної медицини-загальної практики з інтегрованої профілактики і ведення випадків артеріальної гіпертензії та діабету. У Львівській області чисельність медичних фахівців такого профілю перевищує 4 тисячі осіб.

    9 листопада, на базі Львівського медичного коледжу післядипломної освіти відбулася робоча зустріч представників Департаменту охорони здоров‘я Львівської обласної держадміністрації, Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, лікувально-профілактичних та вищих медичних освітніх закладів Львівщини з метою узгодження та завершення планування проведення тренінгових заходів упродовж наступних 2,5 років.

   З презентацією головних аспектів тренінгових програм перед учасниками зустрічі та курсантами передатестаційного циклу (сімейними медичними сестрами) виступили сертифіковані тренери, викладачі медичного коледжу післядипломної освіти, які у жовтні цього року пройшли підготовку в Києві.

       Слухачі курсів післядипломної освіти, розподілені на три групи, виконували також окремі практичні завдання з програми тренінгів.

       Після презентації тренінгового компоненту проекту НІЗ учасники робочої зустрічі продовжили свою роботу, підсумками якої стали проекти наказу департаменту охорони здоров‘я Львівської ОДА та плану впровадження тренінгових програм для лікарів та медичних сестер сімейної медицини-загальної практики з інтегрованої профілактики і ведення випадків артеріальної гіпертензії та діабету у Львівській області.