Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівський медичний фаховий коледж післядипломної освіти"

Лекція професора кафедри фтизіатрії та пульмонології ЛНМУ ім. Д. Галицького Манани Сахелашвілі на тему "Особливості клініки і діагностики позалегеневого туберкульозу"

       30 травня 2017 р. у ВНКЗ ЛОР "Львівський медичний коледж післядипломної освіти" відбулася лекція професора кафедри фтизіатрії та пульмонології ЛНМУ ім. Д. Галицького Манани Сахелашвілі на тему "Особливості клініки і діагностики позалегеневого туберкульозу".

       Як відомо, туберкульоз визнано однією з найбільш актуальних проблем сучасної медицини у всьому світі. Ця хвороба може уразити практично будь-який орган, найчастіше - легені, проте 4-16% серед усіх форм туберкульозу складають позалегеневі ураження.

       Жіноча і чоловіча безплідність, простатит, остеохондроз, радикуліт, косоокість, параліч, ниркова недостатність - у хвороби багато масок, за якими вона може ховатися в організмі людини роками, поки хворий, пройшовши через чисельні кабінети урологів, гінекологів і ортопедів-травматологів, не з'явиться на прийомі в протитуберкульозному диспансері. Недаремно фахівці називають позалегеневий туберкульоз "великим містифікатором". Тому важливо знати прояви та діагностику позалегеневого туберкульозу.