Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівський медичний фаховий коледж післядипломної освіти"

Мандрівка в історію медицини

   Місто Львів багате на історичні пам’ятки, зокрема, з історії медицини і фармації.
Однією з найцікавіших є аптека «Під чорним орлом» - найстаріша з існуючих аптек міста. Відомо, що відкрита вона у 1735 році військовим фармацевтом Наторпом. Наприкінці ХХ ст. аптека, яка продовжує працювати як звичайний фармацевтичний заклад, перетворена на єдиний в Україні музей, де можна оглянути старовинне аптекарське обладнання і зільники, якими користувалися
середньовічні аптекарі.
 У рамках занять з історії медицини 22 жовтня в експозиціях аптеки-музею працювали студенти-першокурсники 3 групи медсестринського відділення комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський медичний фаховий коледж післядипломної освіти» (викладач Юрій Островерха).

   Студенти побачили унікальне аптекарське обладнання різних епох: амфори XIV століття для перевезення і зберігання рідин, колекцію дерев’яних і металевих аптекарських пресів, траворізки, тиглі, мензурки, колби, бутлі, оригінальні куби для дистиляції води, млинки для подрібнення та розтирання твердих препаратів, зразки цілющих рослин тощо; ознайомилися з найціннішими документами з історії фармації від сивої давнини до наших днів. Адже в аптеці зібрано оригінальні видання Галенових праць XVI століття, а також автентичні стародруки фармацевтичних словників і рецептів XVIII століття.

   Такі заняття, на думку студентів, сприяють кращому засвоєнню історії медицини та є чудовою позитивною емоційною складовою процесу навчання.