Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівський медичний фаховий коледж післядипломної освіти"

Міжнародна оцінка реалізації проекту Всесвітньої організації охорони здоров’я у Львівській області

На цьому тижні у Львові працювала місія Швейцарської агенції розвитку та співробітництва – донора проекту ВООЗ-МОЗ України «Неінфекційні захворювання (НІЗ): профілактика та зміцнення здоров’я в Україні». Мета візиту – оцінка реалізації міжнародного проекту НІЗ у Львівській області (як одній з семи пілотних областей України) за період 2015-2017 рр. Оцінку проводили міжнародні експерти: Валентина Ануфрієва і Девід Беран.

Програма візиту включала, зокрема, обговорення питань планування і виконання  заходів проекту НІЗ, проведення тренінгів для медичних фахівців первинного рівня надання медичної допомоги з інтегрованого ведення хворих з артеріальною гіпертензією і цукровим діабетом, ефективності роботи з протидії НІЗ в освітніх закладах, міжсекторальної співпраці з партнерами у сфері охорони громадського здоров’я.

Реалізація програми візиту розпочалася у Львівському обласному центрі здоров’я,  де з міжнародними експертами працювали Андрій Васько, перший заступник директора департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації, і Юрій Островерха, координатор проекту НІЗ, головний лікар центру здоров’я.

У подальшому експерти ознайомилися з тренінговим центром Львівського медичного коледжу післядипломної освіти, на базі якого проводилося навчання фахівців загальної практики-сімейної медицини лікувально-профілактичних закладів міста Львова, а також у форматі «круглого столу» поспілкувалися з обласними тренерами проекту НІЗ, лікарями і медичними сестрами – учасниками тренінгів, представниками Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького і Львівської спеціалізованої загальноосвітньої школи №2 (пілотної школи у рамках шкільного компоненту проекту НІЗ).

Підсумки оціночного візиту будуть враховані при плануванні подальшої реалізації проекту НІЗ в Україні.

 

Довідково:

МОЗ України та ВООЗ ініціювали, з метою зниження тягаря НІЗ в Україні відповідно до Глобального Плану дій ВООЗ щодо профілактики та боротьби з НІЗ на 2013-2020 роки, який схвалено Резолюцією Асамблеї ВООЗ, Цілі №3 Цілей сталого розвитку, Завдання 3.4 «Знизити на одну третину передчасну смертність від неінфекційних захворювань шляхом профілактики та лікування, а також завдяки зміцненню психічного здоров’я та благополуччя», Проект «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров'я в Україні». Його виконання заплановано на 2015-2019 роки. Проект впроваджується у 7 пілотних регіонах -  Вінницькій, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Львівській, Полтавській і Харківській областях та місті Києві. Реалізація Проекту НІЗ на Львівщині започаткована у березні 2016 року.

Загальна мета Проекту - покращення благополуччя населення України шляхом зниження захворюваності та смертності, що пов’язані з НІЗ, із особливою увагою на захворюваність та смертність, спричинені серцево-судинними захворюваннями.

Діяльність Проекту включає в себе: підтримку прийняття Національного плану дій щодо НІЗ; розробку та прийняття політики і стратегій щодо НІЗ, поновлення протоколів лікування та діагностики; нарощування потенціалу фахівців сфери охорони здоров'я, які працюють у центрах первинної медичної допомоги та навчання медичній професії в закладах вищої освіти; підвищення потенціалу фахівців у галузі освіти в школах; включення профілактики НІЗ до шкільної програми.

Упродовж 2017 року на Львівщині тренінговою формою навчання в рамках проекту НІЗ було охоплено 1479 медичних фахівців загальної практики – сімейної медицини, що становить 40,5%  всієї чисельності таких фахівців в області, і є найкращим результатом серед пілотних областей України.