Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівський медичний фаховий коледж післядипломної освіти"

На Львівщині розпочато впровадження тренінгового компоненту міжнародного проекту з протидії неінфекційним захворюванням

       У Львівській області реалізується спільний проект Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ)  і Міністерства охорони здоров’я України, за фінансової підтримки Швейцарської Агенції з розвитку та співробітництва, «Неінфекційні захворювання: профілактика і зміцнення здоров’я в Україні». Одним з провідних компонентів цього проекту є «Посилення скринінгу, ведення та догляду за хворими на неінфекційні захворювання». 

       У рамках реалізації цього компоненту на Львівщині передбачено забезпечити до травня 2019 року навчання усіх медичних фахівців первинного рівня надання медичної допомоги інтегрованому веденню хворих на гіпертензію і цукровий діабет. З цією метою у жовтні-грудні 2016 року підготовлено 10 сертифікованих обласних тренерів. А минулого тижня одночасно у містах Львові та Дрогобичі вони провели перші тренінги для лікарів і медичних сестер загальної практики-сімейної медицини. У Львові заняття проведені на базі спеціалізованого тренігового центру медичного коледжу післядипломної освіти. У Дрогобичі – в міській поліклініці.

       Перед початком занять львівських учасників привітали директор Львівського медичного коледжу післядипломної освіти Леся Вовк та регіональний координатор проекту НІЗ, головний лікар обласного центру здоров’я Юрій Островерха.

       У м. Дрогобичі з вітальним словом до слухачів і тренерів звернулися Володимир Чуба, начальник відділу охорони здоров’я виконавчих органів Дрогобицької міської ради і Лев Наум’як, в.о. головного лікаря Дрогобицької міської поліклініки. 

       Тренери – викладачі Львівського медичного коледжу післядипломної освіти – Ганна Боднарчук, Олена Назарова, Оксана Торська та Лілія Якимець, а також Діана Ковальська, лікар загальної практики-сімейної медицини Дрогобицької міської поліклініки, і Тетяна Тиха, медична сестра загальної практики сімейної медицини цього ж закладу, на високому професійному рівні провели дводенні тренінги. 

       Учасники тренінгів – лікарі і медичні сестри загальної практики–сімейної медицини із зацікавленням сприймали теоретичні та практичні матеріали, а також активно покращували свої навики з скринінгу, ведення і догляду за пацієнтами з неінфекційними захворюваннями.

       За підсумками інтенсивних 18-ти годинних занять учасники тренінгів отримали відповідні сертифікати. 

       Організатори та тренери проведених занять з приємністю вислухали схвальні відгуки від учасників-медичних фахівців про доцільність і важливість такого навчання, високий рівень викладання і організації занять, а також вдячність за отримані знання, навики і методичні матеріали. Тож такі тренінги будуть надалі проводитися на регулярній основі.